Drukuj

Art. 330 Prawo wodne


Prawo wodne
Artykuł 330.

1. System informacyjny gospodarowania wodami dla obszaru państwa, z uwzględnieniem podziału państwa na obszary dorzeczy i regiony wodne, prowadzą Wody Polskie.

  1. Dla zbiorów danych objętych systemem informacyjnym gospodarowania wodami oraz dla związanych z nimi usług tworzy się metadane infrastruktury informacji przestrzennej opisujące te zbiory i usługi zgodnie z art. 5 ustawy z dnia 4 marca 2010 r. o infrastrukturze informacji przestrzennej.
     
  2. Zbiory danych objęte systemem informacyjnym gospodarowania wodami prowadzi się, w tym aktualizuje, w sposób zapewniający interoperacyjność na poziomie organizacyjnym, semantycznym i technologicznym w rozumieniu ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
     
  3. Organy realizujące zadania określone w ustawie mogą, w drodze porozumień, utrzymywać wspólne elementy infrastruktury technicznej przeznaczonej do przechowywania i udostępniania zbiorów danych objętych systemem informacyjnym gospodarowania wodami, mając na względzie minimalizację kosztów budowy i utrzymania tej infrastruktury oraz optymalizację dostępności do danych, ich bezpieczeństwa i jakości, a także zapewnienie ich autentyczności i integralności.
     
  4. Wymiana informacji stanowiących zakres systemu informacyjnego gospodarowania wodami między podmiotami realizującymi zadania publiczne, o których mowa w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, odbywa się zgodnie z przepisami tej ustawy.
     
  5. Nadzór nad prowadzeniem systemu informacyjnego gospodarowania wodami sprawuje minister właściwy do spraw informatyzacji.
     
  6. W zakresie nadzoru, o którym mowa w ust. 6, minister właściwy do spraw informatyzacji może:

    1. przeprowadzać kontrole systemu teleinformatycznego gospodarowania wodami w celu zapewnienia spójnego działania oraz prawidłowości i kompletności przekazywanych do systemu danych na zasadach określonych w przepisach ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o kontroli w administracji rządowej;
       
    2. wydawać zalecenia pokontrolne mające na celu usunięcie stwierdzonych nieprawidłowości;
       
    3. występować do Wód Polskich o podjęcie działań mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa cyberprzestrzeni systemu teleinformatycznego gospodarowania wodami;
       
    4. żądać od Wód Polskich udzielania informacji dotyczących działania systemu teleinformatycznego gospodarowania wodami.
       
  7. Wobec osób uprawnionych do przeprowadzenia kontroli stosuje się art. 28 ustawy z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
     
Artykuł 1 ...328 329 330 331 332 ...574

Przejdź do artykułu