Drukuj

Art. 65 O Polskiej Akademii Nauk


O Polskiej Akademii Nauk
Artykuł 65.

1. Likwidacja instytutu może polegać na:

  1. przejęciu przez inny instytut lub instytuty, za zgodą dyrektora instytutu przejmującego;
     
  2. całkowitym zakończeniu działalności instytutu.
     
  1. Uchwała Prezydium Akademii o likwidacji instytutu zawiera:

    1. oznaczenie instytutu podlegającego likwidacji;
       
    2. oznaczenie dnia otwarcia i zakończenia likwidacji;
       
    3. określenie sposobu i trybu zadysponowania mieniem;
       
    4. określenie sposobu uregulowania zobowiązań.
       
  2. W przypadku likwidacji instytutu, o której mowa w ust. 1 pkt 2, jego majątek po zaspokojeniu wierzytelności staje się majątkiem Akademii. Przeznaczenie majątku określa uchwała Prezydium Akademii, z zastrzeżeniem ust. 4 i 5.
     
  3. Aparatura badawcza, księgozbiory, dobra kultury narodowej, które zostały zakupione ze środków publicznych lub pochodzą z darowizn, są wyłączone z postępowania likwidacyjnego lub upadłościowego, i podlegają przekazaniu innemu instytutowi lub innej jednostce naukowej wskazanym w uchwale Prezydium Akademii. Uchwała ta określa tryb oraz warunki tego przekazania.
     
  4. Prawo do patentu na wynalazek, prawa ochronne na wzór użytkowy, prawa z rejestracji wzoru przemysłowego, których właścicielem jest instytut podlegający likwidacji lub instytut, który może być postawiony w stan upadłości, stają się własnością Akademii. Prezydium Akademii, na wniosek Prezesa Akademii, podejmuje uchwałę o ich przeznaczeniu. W przypadku przekazania prawa innemu instytutowi lub innemu podmiotowi uchwała Prezydium Akademii określa warunki i tryb przekazania oraz sposób wykorzystania tego prawa do celów komercyjnych.
     
Artykuł 1 ...63 64 65 66 67 ...119

Przejdź do artykułu