Drukuj

Art. 33 O kontroli w administracji rządowej


O kontroli w administracji rządowej
Artykuł 33.

1. Kierownik jednostki kontrolującej może, z urzędu lub na wniosek kontrolera, powołać biegłego, jeżeli w toku kontroli konieczne jest przeprowadzenie specjalistycznych badań lub zbadanie określonych zagadnień wymagających szczególnych umiejętności lub wiedzy specjalistycznej.

2. Kierownik jednostki kontrolującej zawiera z biegłym umowę, która określa przedmiot, termin wydania opinii oraz zakres niezbędnych badań, a także należne wynagrodzenie.

3. W razie potrzeby przeprowadzenia przez biegłego czynności niezbędnych do wydania opinii na terenie jednostki kontrolowanej kierownik jednostki kontrolującej wystawia upoważnienie zawierające:
 

1) oznaczenie wydającego upoważnienie oraz numer i datę wystawienia;

2) imię i nazwisko biegłego;

3) oznaczenie kontroli, której ma dotyczyć wydana opinia;

4) okres ważności upoważnienia;

5) podpis wydającego upoważnienie.
 

4. Biegłym nie może być osoba, w stosunku do której istnieją okoliczności mogące mieć wpływ na jej bezstronność, w szczególności gdy kontrola jest prowadzona w jednostce zatrudniającej tę osobę albo obejmuje zadanie, którego ta osoba jest lub była wykonawcą.


5. Kierownik jednostki kontrolowanej może żądać wyłączenia biegłego z przyczyn, z jakich można żądać wyłączenia kontrolera. Przepis art. 19 ust. 4–7 stosuje się odpowiednio.

Artykuł 1 ...31 32 33 34 35 ...78

Przejdź do artykułu